Magazyn piłkarski Newsy Liverpool chce Elye Wahi za 26 mln funtów, który jest porównywany do Mbappe

Liverpool chce Elye Wahi za 26 mln funtów, który jest porównywany do Mbappe

Jarosław Kowalski

W dzisiejszych wiadomościach transferowych z Liverpoolu – Jurgen Klopp włącza się do wyścigu o najbardziej pożądanego piłkarza Ligue 1, Liverpool staje w szranki z Newcastle o późne podpisanie kontraktu w środku pola i potencjalne przyjście do Barcelony.

Elye Wahi
Liverpool chce Elye Wahi za 26 mln funtów, który jest porównywany do Mbappe (foto: Instagram)

Zobaczmy, co piszą gazety…

Elye Wahi to nazwisko, które w ostatnich dniach pojawiło się w wielu nagłówkach. Teraz, według Foot Mercato, Liverpool włączył się do wyścigu o podpisanie umowy z 20-latkiem.

Zadziwiające jest to, że Elye Wahi jest jedynym graczem, oprócz Kyliana Mbappe, który w ciągu ostatnich 40 lat zdobył 20 bramek w Ligue 1 przed ukończeniem 20 lat.

The Top Flight informował wcześniej, że Arsenal i Spurs są również zainteresowani jego podpisaniem, więc Liverpool może czuć potrzebę bycia skutecznym w tym biznesie.

Konkurencja z Newcastle o Sandera Berge

Według Mirror, Newcastle dołączyło do Liverpoolu i Chelsea w wyścigu po Sandera Berge. Berge ma zadziwiającą prezencję w środku pola, jest wysoki i dobrze wykorzystuje swoją fizyczną obecność. Berge ma zaledwie 24 lata i właśnie kończy się jego kontrakt z Sheffield United, dlatego Blades mogą być skłonni sprzedać go w styczniu, zanim jego cena spadnie.

Liverpool zapłacą klauzulę za Ousmane Dembele

Według Calcio Mercato, Liverpool rozważa zapłacenie klauzuli zwolnienia Ousmane Dembele, która podobno wynosi około 44 milionów funtów.

Istnieją jednak komplikacje związane z tą transakcją. Ousmane Dembele jest obecnie kontuzjowany i przez najbliższy miesiąc będzie wyłączony z gry. Ponadto, w związku z tym, że FSG sprzedaje klub, pojawiają się pytania, czy będzie skłonne wydać 44 miliony funtów na klauzulę zwolnienia. Mimo to, transakcja ma potencjał.

Źródło: thetopflight.com

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji