Magazyn piłkarski Newsy Nicolo Zaniolo nie weźmie udziału w meczu z Napoli

Nicolo Zaniolo nie weźmie udziału w meczu z Napoli

Jarosław Kowalski

Gwiazda Romy, Nicolo Zaniolo, nie zagra w meczu swojej drużyny z liderami Serie A, Napoli, po sporze o transfer, w którym odrzucił możliwość przejścia do Bournemouth, jak powiedział w sobotę trener Jose Mourinho.

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo nie weźmie udziału w meczu z Napoli

Mourinho: Nicolo Zaniolo nie jest już częścią zespołu

Zaniolo nie zgodził się na udział w zwycięstwie w Spezii w zeszły weekend, ale tym razem to Mourinho i klub wyrzucili 23-latka, ponieważ Roma próbuje spowolnić marsz rywali Napoli do pierwszego od ponad trzech dekad tytułu ligowego.

Według doniesień z Włoch, Roma jest wściekła na Zaniolo za odmowę przejścia do Bournemouth za 30 milionów euro, po tym jak załamały się rozmowy między stołecznym klubem a AC Milan, który nawet nie spotkał się z przedstawicielami klubu Premier League, kiedy przyjechali do Włoch, aby zawrzeć umowę.

Mourinho powiedział po zwycięstwie w Spezii, że jego zdaniem Zaniolo po zamknięciu zimowego okna transferowego nadal będzie występował w Romie, która walczy o Ligę Mistrzów.

„Niestety wygląda na to, że miałem rację” – powiedział w sobotę. Mówię niestety, ponieważ od miesiąca zawodnik mówi, że chce odejść” – powiedział Mourinho dziennikarzom.

„Kiedy zawodnik mówi do trenera, klubu i kolegów z drużyny: 'Nie chcę grać dla Romy, nie chcę nosić koszulki Romy, nie chcę trenować z kolegami z drużyny… Chcę szczęśliwych graczy, którzy pozwalają innym graczom być szczęśliwymi. On nie jest dostępny, nie jest częścią projektu.”

Zaniolo był już uważany za jeden z najzdolniejszych młodych talentów we Włoszech, gdy jako nastolatek pojawił się na boisku w barwach Romy, ale jego wczesna kariera została poważnie uszkodzona przez poważne kontuzje obu kolan.

W zeszłym sezonie wrócił do zdrowia i pod wodzą Mourinho odegrał kluczową rolę w triumfie Romy w Lidze Konferencyjnej, strzelając zwycięską bramkę w finale przeciwko Feyenoordowi, co zapewniło mu pierwsze w historii duże europejskie trofeum.

Teraz jednak chce odejść po słabej kampanii w Wiecznym Mieście, w której został przyćmiony przez Paulo Dybalę jako zdecydowaną gwiazdę drużyny Mourinho.

Ani klub, ani zawodnik nie mają zamiaru przedłużać kontraktu, który wygasa w czerwcu przyszłego roku.

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji