Magazyn piłkarski Newsy Wiadomo, dlaczego Piszczek i Kaczmarek nie dołączą do sztabu Santosa

Wiadomo, dlaczego Piszczek i Kaczmarek nie dołączą do sztabu Santosa

Michał Reszczyński

Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek nie znajdą się w sztabie Fernanda Santosa – informacje te potwierdził prezes PZPN, Cezary Kulesza.

piszczek
Wiadomo, dlaczego Piszczek i Kaczmarek nie dołączą do sztabu Santosa

Wyjaśniła się przyszłość Piszczka i Kaczmarka

Od kilku dni Fernando Santos zajmuje się kompletacją sztabu reprezentacji Polski. Według mediów największe szanse na zatrudnienie mieli Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek, nawet sam prezes PZPN potwierdził te plotki. Następnie okazało się, że obaj panowie niemal na pewno nie znajdą miejsca w sztabie nowego selekcjonera. Głos w tej sprawie zabrał Cezary Kulesza, który zdradził sensacyjne szczegóły.

Kandydatura Łukasza Piszczka była zaakceptowana przez PZPN i przez trenera Santosa, ale my za Łukasza nie zdecydujemy o przyjęciu tej oferty. To jego świadomy wybór, który należy uszanować. Podkreślam, kierunek był dobry, ale nie zmuszę nikogo do pracy w reprezentacji Polski. Łukasz ma swoje sprawy na głowie, nie dopytywałem o szczegóły. Podziękował grzecznie i tak się ta sprawa zakończyłapowiedział prezes PZPN.

O ile Piszczek sam zrezygnował z objęcia stanowiska, to w wypadku Kaczmarka decydujęce zdanie miał Santos. Portugalczyk stwierdził, że posiada już pracownika w sztabie takim profilu.

Tu już oparliśmy się na opinii trenera Santosa, on uznał, że asystenta wypełniającego takie funkcje już ma w sztabie. To podobnie jak w klubie – nie ściągasz napastnika o profilu takim, jak zawodnicy, których posiadasz – zdradził Kulesza.

Nie wiadomo nadal, który z Polaków znajdzie się w sztabie 68-letniego selekcjonera. Nieoficjalnie mówi się, że spore szanse na to wyróżnienia ma trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk oraz zajmujący się przygotowaniem fizycznym Remigiusz Rzepka.

Przeczytaj również:

5 / 5. Ocen: 14

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji