Magazyn piłkarski Newsy Wisła Płock ma nowego prezesa!

Wisła Płock ma nowego prezesa!

Michał Reszczyński

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Nadzorczej podjęto decyzję o powołaniu nowego prezesa Wisły Płock. Jak już wiadomo, funkcję tę będzie sprawował Pan Piotr Sadczuk.

fot. Wisła Płock S.A.

Piotr Sadczuk nowym prezesem Wisły Płock!

Jak wcześniej informowaliśmy, z funkcją prezesa Wisły pożegnał się Tomasz Marzec. Wszyscy zastanawiali się, kto przejmie jego rolę. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Nowym dyrektorem został Piotr Sadczuk.

Urodzony 13 czerwca 1973 roku Piotr Sadczuk jest absolwentem UMCS w Lublinie, gdzie na wydziale ekonomicznym studiował marketing i zarządzanie. Do 2016 roku pracował jako sędzia Polskiego Związku Piłki Nożnej, a przez piętnaście lat również arbitrem międzynarodowym. 13 grudnia 2018 roku objął posadę prezesa zarządu Górnika Łęczna. Za jego kadencji zespół zanotował dwa awanse na wyższe szczeble.

– Objęcie sterów w Wiśle Płock to dla mnie nie tylko duże wyróżnienie, ale również wyzwanie. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, w jakiej obecnie sytuacji znajduje się ten klub. Jednocześnie zdaję też sobie sprawę z tego, że miejsce Nafciarzy jest w ekstraklasie. W swojej dotychczasowej karierze mierzyłem się już z wieloma wyzwaniami i jestem pewny, że doświadczenie wyniesione chociażby z pracy dla Górnika Łęczna teraz zaprocentuje. Ze wspomnianym klubem odniosłem sukces w postaci awansu na najwyższy poziom i dołożę wszelkich starań, by to osiągnięcie powtórzyć również w Płocku. Chciałbym w tym miejscu podziękować za obdarzenie mojej osoby dużym zaufaniem. Wiem bowiem, jak wiele ten klub znaczy dla lokalnej społeczności, co wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami osiągniemy to, co sobie wszyscy założymy. A cel jest jeden – zbudowanie odpowiednich fundamentów pod to, by jak najszybciej móc się cieszyć z powrotu do ekstraklasy – powiedział nowy prezes Wisły Płock Piotr Sadczuk.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

0 / 5. Ocen: 0

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji