Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Zagłębie Lubin współorganizuje duży turniej Kinder Cup 2023!

Zagłębie Lubin współorganizuje duży turniej Kinder Cup 2023!

Michał Reszczyński

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i KGHM Zagłębie Lubin zorganizują zawody Kinder Cup 2023. Nadchodzi interesujące wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich młodych fanów piłki nożnej w Lubinie.

Zagłębie lubin
Zagłębie Lubin współorganizuje duży turniej Kinder Cup 2023!

Zagłębie Lubin szykuje wyjątkowe wydarzenie

Już w dniach 9-10 września na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia odbędzie się turniej DZPN Kinder Cup, który będzie zarazem inauguracją nowego sezonu ligi turniejowej w kategoriach orlik, żak i skrzat organizowanej przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

W ciągu dwóch dni na boiska wybiegnie około 1 500 młodych fanów futbolu. Zawody uda nam się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki a także przychylności Zagłębia Lubin, na czele z prezesem Michałem Kielanem, który osobiście mocno zaangażował się w cały event – mówi Łukasz Czajkowski, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Pomimo sporej liczby boisk, rywalizacja musiała zostać podzielona na dwa dni. W DZPN Kinder Cup wystąpi łącznie aż 150 drużyn. W sobotę swoje mecze rozgrywać będą drużyny w kategorii orlik, natomiast w niedzielę w kategoriach żak i skrzat. Gwarancję udziału w zawodach mają drużyny zgłoszone do ligi turniejowej organizowanej przez Podokręg Legnica. Pozostające miejsca uzupełnią zespoły z innych regionów naszego województwa. To będzie największy piłkarski turniej nie tylko na boiskach w Lubinie, ale także na Dolnym Śląsku.

Piłka dziecięco-młodzieżowa jest bardzo ważna dla nas, jako Związku. Organizacja większych oraz mniejszych wydarzeń jest szansą do pokazania tego, z czego słyniemy najbardziej jako region, czyli fantastycznej pracy w aspekcie szkolenia. Efektem tego są sukcesy naszych kadr wojewódzkich oraz klubów, które co roku zdobywają Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych a także debiuty wychowanych na Dolnym Śląsku zawodników na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – podkreśla wiceprezes Czajkowski.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej na organizację turnieju DZPN Kinder Cup 2023 otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich”. Środki w ramach tego programu otrzymały także Mazowiecki ZPN, Podkarpacki ZPN, Zachodniopomorski ZPN oraz Opolski ZPN. Wartość wszystkich środków uzyskanych przez wojewódzkie związki piłki nożnej przekroczyła milion złotych.

W Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej nie ukrywają, że Zagłębie jest dla nich wartym partnerem, szczególnie jeśli chodzi o szkolenie i organizacje wszelkiego rodzaju turniejów. Wszystko wskazuje na to, że taka inicjatywa na dobre wpisze się w kalendarz piłkarskich zawodów nie tylko w regionie, czy województwie ale może i również w całym kraju.

Miasto Lubin, a dokładniej Zagłębie dysponuje fantastycznymi warunkami do organizacji tego typu wydarzeń. Dzięki rewelacyjnej współpracy na linii związek – klub często korzystamy z tych obiektów, co służy całej dolnośląskiej piłce. W głowie mamy kolejne pomysły, które będziemy chcieli wspólnie realizować i wierzę, że w przyszłości korzyści z jeszcze bliższej współpracy odczuje każda ze stron – dodaje Adam Michalik, dyrektor biura Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w Legnicy a w przeszłości także wychowanek Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia.

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

4 / 5. Ocen: 40

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji