Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Zagłębie Lubin przeprowadziło ważny transfer

Zagłębie Lubin przeprowadziło ważny transfer

Michał Reszczyński

Nowym piłkarzem Zagłębia Lubin został został Mikkel Kirkeskov. 31-letni lewy obrońca podpisał z klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Zagłębie Lubin przeprowadziło ważny transfer
Zagłębie Lubin przeprowadziło ważny transfer

Zagłębie Lubin z nowym transferem

Mikkel Kirkeskov pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w duńskim Aarhus GF, gdzie zadebiutował w 2010 roku ł w drugiej lidze duńskiej. Wspólnie z zespołem rok później zaliczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii, gdzie w pierwszym sezonie zajęli wysokie piąte miejsce. Sezon 2013/2014 były ostatnimi w barwach Aarhus dla Mikkela Kirkeskova, gdzie łącznie zgromadził 101 występów, w których zaliczył siedem asyst. Następnie dołączył do Odense BK, gdzie z drużyną przez dwa sezony gry plasował się w okolicy środka tabeli. W 2016 roku na transfer zawodnika zdecydował się norweski klub – Aalesunds FK. Przez dwa lata gry w Norwegii zanotował 63 występy, co przełożyło się na dwie bramki i dziewięć asyst.

Do Piasta Gliwice trafił w lutym 2018 roku, a już półtora roku później świętował z tym zespołem mistrzostwo Polski. To jak do tej pory największy sukces Mikkela Kirkeskova w karierze. Nowy nabytek Zagłębia w swojej karierze występował w młodzieżowych reprezentacjach Danii, a także ma dwa rozegrane mecze w seniorskiej kadrze. 

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Mikkel to piłkarz, który ma już doświadczenie w polskiej Ekstraklasie. Szukaliśmy takiego profilu piłkarza po tym jak kontuzję odniósł Luis Mata. Duńczyk doskonale zna się z trenerem Waldemarem Fornalikiem, bo wspólnie zdobywali przecież mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać tak klasowego lewego obrońcę. To z pewnością będzie dobre dla rywalizacji w naszym zespole i da większe pole manewru trenerowi –  mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Zagłębiem. Nie mogę się już doczekać, kiedy rozpocznę treningi z drużyną i jestem podekscytowany nową przygodą w mojej karierze. Wierzę, że wspólnie z zespołem jak i całą społecznością klubu osiągniemy nasze cele. Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć, że będę mocno pracował, by tak się stało – powiedział po podpisaniu umowy nowy defensor Zagłębia Lubin, Mikkel Kirkeskov.

Zobacz również: Dorzuć misie – wspólna akcja Zagłębia i STS

4 / 5. Ocen: 33

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji