Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa KMD Poland nadal w zespole płockiej Wisły

KMD Poland nadal w zespole płockiej Wisły

Maksymilian Nowak

Wisła Płock ogłosiła kontynuację współpracy z firmą KMD Poland. Tym samym Nafciarze nadal będą mogli korzystać z zaawansowanych narzędzi do poszukiwania młodych talentów.

KMD Poland nadal w zespole płockiej Wisły
KMD Poland nadal w zespole płockiej Wisły (fot. Wisła Płock)

Firma KMD Poland jest zagranicznym oddziałem duńskiej grupy KMD. Specjalizuje się we wdrożeniach kluczowych rozwiązań IT i procesów w takich obszarach jak sektor energetyczny, ubezpieczenia, finanse, bankowość, zarządzanie zasobami ludzkimi czy służba zdrowia. Kluczowe projekty realizuje w sektorze publicznym w Danii i krajach skandynawskich przyczyniając się do transformacji cyfrowej tamtejszych społeczeństw, instytucji publicznych, a także podmiotów z sektora prywatnego. W ramach struktury firmy funkcjonuje dedykowany zespół specjalistów KMD DIMA (Data, Information Management, and Analytics), który w ramach swojej działalności biznesowej współpracuje z podmiotami z sektora prywatnego, do którego należą instytucje i organizacje z branży sportowej, a także kluby piłkarskie, w tym Wisła Płock.

Dział skautingu młodzieżowego Wisły Płock korzysta z modułu KMD People Success dedykowanego do wsparcia obszaru skautingu w organizacji. W ramach przedłużenia współpracy skauci Wisły Płock otrzymają dostęp do rozszerzonej wersji aplikacji obejmującej możliwość tworzenia raportów z obserwacji z zastosowaniem wewnętrznych kryteriów TalentID czy też budowania indywidualnych shortlist obserwowanych zawodników. Dzięki zastosowaniu rozwiązań w chmurze dostęp do zgromadzonych danych będzie możliwy z każdego miejsca bezpośrednio poprzez przeglądarkę lub aplikację na telefonie. Zastosowane rozwiązania pozwolą na bardziej efektywny monitoring i analizę parametrów zawodników, którzy w przyszłości będą mogli zasilić szeregi drużyny jako profesjonalni gracze klubowi.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się przedłużyć umowę z KMD People Success. Przez ostatnie miesiące dział skautingu młodzieżowego Wisły Płock regularnie korzystał z aplikacji i tak naprawdę ciągle poznawaliśmy dostępne opcje oraz możliwości tej platformy. W związku z tym zależało mi, aby wraz z kontynuacją współpracy rozszerzyć dedykowaną dla nas ofertę o nowe rozwiązania. Przejście na elektroniczną, intuicyjną bazę danych pozwoli usystematyzować wiele naszych działań. Myślę, że na dobrej relacji między KMD a Wisłą korzystają obie strony. Firma zawsze może liczyć na feedback, dzięki czemu platforma jest w stanie dalej się rozwijać, dostosowując ofertę do potrzeb klienta – powiedział Arkadiusz Stelmach, dyrektor do spraw skautingu młodzieżowego Wisły Płock.

Za kontynuację współpracy z Wisłą Płock ze strony KMD Poland odpowiada Marek Koch, Senior Product Manager KMD DIMA, odpowiedzialny również za organizację konferencji o tematyce sportowej i wykorzystaniu nowych technologii oraz analizy danych w sporcie “KMD Sports Conference”.

– Wisła Płock jest dla nas kluczowym partnerem w Polsce, który regularnie dostarcza nam feedback pozwalający lepiej zrozumieć potrzeby polskiej piłki, a w konsekwencji efektywniej dostosowywać naszą aplikację do jej realiów. Jestem dumny, że mamy możliwość kontynuacji naszej relacji biznesowej z tą organizacją, a KMD People Success będzie w dalszym ciągu wspierać dynamiczny rozwój działu skautingu młodzieżowego w klubie. Chciałbym podziękować panom Arkadiuszowi Stelmachowi i Tomaszowi Marcowi za okazane zaufanie. Wierzę, że nasze rozwiązanie uprości proces obserwacji młodych zawodników oraz ułatwi ocenę ich potencjału z zastosowaniem klubowego TalentID. Z niecierpliwością czekam na efekty ogromu pracy wykonanej w tym obszarze przez pana Arkadiusza i jego zespół specjalistów w dziedzinie skautingu – powiedział Marek Koch, Senior Product Manager, KMD DIMA.

5 / 5. Ocen: 21

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji