Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Pavol Stano: Czeka nas robota

Pavol Stano: Czeka nas robota

Maksymilian Nowak

Co po meczu Lechia Gdańsk – Wisła Płock (1:0) powiedzieli na konferencji prasowej szkoleniowcy obu zespołów?

Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Lechia wygrała w niedzielę z Wisłą Płock 1:0 (fot. Paulina Rogalska/Wisła Płock S.A.)

Lechia pokonała Wisłę Płock 1:0 w niedzielnym meczu rozgrywanym w ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na konferencji po ostatnim gwizdku sędziego tylko jeden z trenerów mógł mieć dobry nastrój.

Pavol Staňo (Wisła Płock):

– Wychodziliśmy na ten mecz pewni siebie. Jesteśmy dobrze natrenowani. Chcieliśmy prowadzić grę. Myślę, że w pierwszej połowie nie wyglądało to źle. Brakowało konkretów i klarownych sytuacji. Nie za bardzo nam wychodziła finalizacja. Właśnie nad tym pracujemy i kolejna taka sama bramka… To boli. Karnego nie udało się strzelić, końcówka była przerywana. Dobrze kradli czas i dużo sytuacji nie stworzyliśmy. Gratuluję Lechii Gdańsk trzech punktów. Nas czeka robota.

Marcin Kaczmarek (Lechia Gdańsk):

– Bardzo się cieszę, że ten pierwszy mecz na inaugurację wygraliśmy i możemy się cieszyć z trzech punktów. To jest oczywiście bardzo ważne w kontekście tego, co nas czeka dalej. Dobrze zacząć punktowo, analizować, poprawiać, wyciągać wnioski. Eliminować to, co nie do końca nam się dziś udawało. Gratulacje dla zespołu. Udało się dobrze pobronić. Nie popełniliśmy zbyt wielu błędów. Nie przypominam sobie wielu czystych sytuacji. Musimy wymagać więcej, jeśli chodzi o kreację na połowie przeciwnika. Dopisało nam też troszeczkę szczęścia – niewykorzystany rzut karny.

4.8 / 5. Ocen: 50

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji