Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Piłkarz Śląska dostał powołanie do reprezentacji!

Piłkarz Śląska dostał powołanie do reprezentacji!

Maksymilian Nowak

Po zwycięskim meczu przeciwko Lechowi Poznań, Aleks Petkov, środkowy obrońca związany z klubem Śląsk Wrocław, otrzymuje wiadomości, które cieszą nie tylko kibiców wrocławskiej drużyny. Z Bułgarii dochodzą świetne wieści – Petkov został powołany do tamtejszej reprezentacji narodowej, co stanowi duże wyróżnienie zarówno dla niego, jak i dla klubu.

Piłkarz Śląska dostał powołanie do reprezentacji!
Piłkarz Śląska dostał powołanie do reprezentacji! (fot. Adriana Ficek/Slaskwroclaw.pl)

Petkov powołany do reprezentacji

Aleks Petkov będzie reprezentował barwy Bułgarii w wrześniowych meczach eliminacyjnych mistrzostw Europy przeciwko drużynie Czarnogóry, a także w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Iranu. Najpierw zagramy przeciwko Iranowi 7 września w Płowdiwie, natomiast starcie z Czarnogórą odbędzie się trzy dni później, 10 września, w Podgoricy.

Trener Jacek Magiera wyraził swoje przekonanie, mówiąc: „Liczę, że zostanie powołany do reprezentacji Bułgarii, bo to będzie wielka nobilitacja dla niego i także dla klubu. Bo każdy reprezentant to jest coś wspaniałego. Reprezentowanie swojego kraju to rzecz, której za dużo nie ma i trzeba je bardzo szanować.”

Rozwój wydarzeń potwierdza, że słowa Magiery były przewidujące. Aleks Petkov, środkowy obrońca, który do tej pory rozegrał dwa mecze w narodowej reprezentacji Bułgarii, otrzymuje szansę kolejnego udziału w międzynarodowych starciach. To nie tylko wyjątkowy moment w jego karierze, lecz także dowód na to, że dobre występy zawodnika w klubie docenione zostały również na arenie międzynarodowej.

To kolejny rozdział w historii piłkarza, który teraz ma możliwość dumnie reprezentować zarówno kraj, jak i klub. Powołanie do reprezentacji jest zasłużoną nagrodą za ciężką pracę i zaangażowanie Aleksa Petkova w futbolu. Wspólnie z kibicami życzymy mu powodzenia w reprezentacyjnych wyzwaniach oraz sukcesów na międzynarodowej scenie piłkarskiej!

Na pewno warto sprawdzić już teraz, gdzie najlepiej obstawiać mecze zbliżających się eliminacji.

5 / 5. Ocen: 94

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji