Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Zagłębie Lubin otrzyma od państwa 10 mln złotych!

Zagłębie Lubin otrzyma od państwa 10 mln złotych!

Maksymilian Nowak

10 milionów złotych przypadło Zagłębiu Lubin w programie rozwoju infrastruktury piłkarskiej. Na co dokładnie zostaną wykorzystane te pieniądze przez Miedziowych?

Zagłębie Lubin otrzyma od państwa 10 mln złotych!
Zagłębie Lubin otrzyma od państwa 10 mln złotych!

Duży zastrzyk gotówki dla klubów

Program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów, a co za tym idzie – na wzrost liczby ich użytkowników.

Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji i wysokości dofinansowania na nasz projekt inwestycyjny dotyczący adaptacji Stadionu Górniczego. To ważny zastrzyk wsparcia ze strony MSiT, za co chcę z tego miejsca podziękować. Jestem przekonany, że uzyskane środki pozwolą rozwinąć nasze zaplecze infrastrukturalne, co w perspektywie przełoży się na dalszy rozwój Zagłębia. a przede wszystkim naszej klubowej Akademii – mówi Prezes Zarządu Zagłebie Lubin S.A. Michał Kielan.

W tegorocznej edycji dofinansowano 29 projektów z całej Polski na łączną kwotę 114 368 468 złotych. Tylko dwa podmioty zyskały wsparcie o wartości 10 milionów złotych, a jedynie Zagłębie Lubin S.A. zbuduje nowy obiekt piłkarski, w oparciu o współfinansowanie z „Programu Wsparcie Mistrzów” z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zagłębie Lubin posiada wielu sponsorów. Głównym jest od wielu lat KGHM, natomiast wśród innych znanych podmiotów wspierających Miedziowych mamy między innymi bukmachera STS.

0 / 5. Ocen: 0

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji