Magazyn piłkarski Newsy Łukasz Łakomy zapowiedział, jak Zagłębie zagra z Jagiellonią

Łukasz Łakomy zapowiedział, jak Zagłębie zagra z Jagiellonią

Michał Reszczyński

W ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się w meczu wyjazdowym z Jagiellonią Białystok. Bez wątpienia będzie to trudne starcie dla gospodarzy, bowiem podopieczni Łukasza Łakomy bardzo dobrze wyglądają za wyjazdach. Sam szkoleniowiec Zagłebia zapowiedział, że jego ekipa jest nastawiona na zwycięstwo.

Łukasz Łakomy zapowiedział, jak Zagłębie zagra z Jagiellonią
Łukasz Łakomy zapowiedział, jak Zagłębie zagra z Jagiellonią

Łukasz Łakomy zdradza, jaki element może zaważyć o zwycięstwie w meczu Jagiellonia – Zagłębie Lubin

Mimo, że w ostatnim ligowym meczu Zagłębie uległo Pogoni Szczecin, to Łukasz Łakomy nie stracił optymizmu. W rozmowie z klubowymi mediami zdradził, że motywacja w drużynie przed spotkaniem z Jagiellonią jest na wysokim poziomie.

Jesteśmy nastawieni tak jak zawsze – na zwycięstwo. W ostatnim meczu już w doliczonym czasie gry tracimy bramkę – wielka szkoda, bo uciekł nam punkt, a dobrze wyglądaliśmy. W meczu z Pogonią była bardzo dobra gra w piłkę, utrzymanie się przy niej oraz groźne kontrataki, więc jestem przekonany, że wygramy – stwierdził.

Szkoleniowiec Zagłębia został również o to, co może być kluczowym elementem w grze jego zespołu w sobotnim meczu.

Na pewno nasze kontrataki, bo są bardzo groźne i widać, że mamy bardzo fajne przejście z obrony do ataku. Sądzę, że jest to nasz największy atut, podobnie jak defensywa. Najważniejsze, żeby był zespół na boisku i skuteczność, a to przyniesie nam trzy punkty, które przywieziemy do Lubina – odpowiedział.

Trudna zadanie przed obrońcami Zagłębia

Podczas rozmowy padło też prośba o wskazanie mocnych stron ekipy z Białegostoku.

Na pewno ofensywa, jest to Jesus Imaz i Marc Gual, którzy naprawdę dobrze wyglądają w ofensywie w obecnym sezonie. Strzelają dużo bramek. Trzeba uważać na uderzenia z dystansu, bo w ostatnich meczach Nené pokazał, że potrafi to robić znakomicie. Musimy być też mocno skoncentrowani w obronie. To jest ich duży atut, więc na to powinniśmy uważać – odparł

Zobacz również:

4 / 5. Ocen: 21

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji