Magazyn piłkarski Newsy Zinedine Zidane wyklucza przeprowadzkę do Premier League ze względu na język

Zinedine Zidane wyklucza przeprowadzkę do Premier League ze względu na język

Jarosław Kowalski

Legendarny Francuz był w ostatnich miesiącach łączony z przejściem do angielskiego klubu, a zainteresowanie nim zgłaszały wcześniej Manchester United i Chelsea. Jednak według Mundo Deportivo, przenosiny do Premier League wydają się być odległe jak nigdy dotąd, ponieważ bariera językowa okazuje się kluczowa.

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane wyklucza przeprowadzkę do Premier League ze względu na język

Gdzie Zidane będzie pracował w lecie 2023?

Według doniesień, Zidane nie potrafi mówić po angielsku i dlatego nie jest zainteresowany przeprowadzką na te tereny w najbliższym czasie. To ogranicza 50-latka tylko do kilku czołowych stanowisk, ponieważ po Mistrzostwach Świata nie udało mu się objąć stanowiska we Francji.

Didier Deschamps ostatecznie przedłużył swój kontrakt z Les Bleus, co położyło kres spekulacjom, że Zidane miał otrzymać tę posadę.

Paris Saint-Germain może być opcją, ale przyszłość obecnego szefa Christophe’a Galtiera w klubie jest prawie na pewno związana z losami Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Objęcie Juventusu to kolejna potencjalna posada, którą Zidane mógłby objąć jako jeden ze swoich byłych klubów, w którym spędził pięć lat jako zawodnik. Jednak ich spory prawne mogą zniechęcić każdego menedżera, a tym bardziej takiego, który już udowodnił, że jest cierpliwy na rynku pracy.

Powrót do Realu Madryt, w którym zdobył trzy tytuły mistrzowskie, zanim wrócił na drugą kadencję, również nie jest wykluczony. Carlo Ancelotti w swoim drugim sezonie na Bernabeu zdziałał cuda, wygrywając w zeszłym sezonie Ligę Mistrzów.

Jednak Los Blancos tracą do Barcelony w La Liga sześć punktów, a ich forma w Europie będzie miała kluczowe znaczenie, podczas gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wieku 63 lat Ancelotti może zakończyć karierę trenerską.

Zidane nie prowadził drużyny od czasu, gdy w 2021 roku po raz drugi opuścił Real Madryt po sezonie bez zdobycia żadnego srebra i nie trenował nigdzie poza hiszpańskimi gigantami, gdzie był również szefem drużyny B.

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji