Magazyn piłkarski Newsy John van den Brom pewny awansu do finału Ligi Konferencji Europy

John van den Brom pewny awansu do finału Ligi Konferencji Europy

Michał Reszczyński

W najbliższy czwartek Lech Poznań zmierzy się z Fiorentiną w ramach ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Szkoleniowiec „Kolejorza”, John van den Brom, ocenił ten sezon w wykonaniu swoich podopiecznych oraz wypowiedział się na temat AZ Alkmaar.

Lech Pozńań

Lech Poznań zagra w finale Ligi Konferencji Europy?

W rozmowie z NOS John van den Brom nie szczędził komplementów wobec Lecha Poznań. Holenderski trener postanowił również odnieść się do fatalnego początku sezonu w wykonaniu „Kolejorza”.

Mieliśmy trudny start, ale później wszystko ułożyło się dobrze. Gramy ciekawą piłkę, a europejskie puchary czynią ten sezon wyjątkowym. Cała Polska, która kocha futbol, o tym mówi i branie w tym udziału w roli trenera, jest wspaniałe – stwierdził Van den Brom.

56-latek odniósł się też do AZ Alkmaar, którego w przeszłości był opiekunem.

Właściwie liczyłem na to, że w ćwierćfinale trafimy właśnie na AZ lub Anderlecht, ale teraz myślę, że mecze między nimi będą wyjątkowe. AZ ma lepszych indywidualnie zawodników. Oglądam jego wszystkie spotkania. To wspaniałe, że zawsze udaje im się stworzyć dobry zespół mimo wielu transferów z klubu. Z moich czasów został tylko Pandelis Chadzidiakos. Anderlecht śledzę nieco mniej – przyznał.

W finale spotkamy się z AZ. Zawsze warto marzyć – dodał John van den Brom.

Lech Poznań zmierzy się z Fiorentiną w czwartek, 12 kwietnia, o godzinie 21:00. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu jest włoska ekipa.

Przeczytaj też:

0 / 5. Ocen: 0

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji